Bemutatom a tapaszokat... 5.
PEACE a belső béke érdekében
Amikor az élet kihívásokkal szembesít minket, sokszor érezzük magunkat belső feszültséggel terheltnek. Ez a belső érzés nem csak egy adott szituációhoz köthető, gyakran hosszan tartó vagy visszatérő állapot is lehet.
A belső feszültség egyfajta lelki vagy érzelmi stressz, amit gyakran akkor érzünk, amikor valamilyen konfliktusba kerülünk a külvilággal vagy magunkkal. Lehet, hogy a céljaink, vágyaink és a valóság közötti eltérések okozzák, vagy akár a saját értékrendünkkel is ellentétbe kerülhetünk. Az is lehet, hogy a minket körülvevő emberekkel vagy körülményekkel nem találjuk a közös hangot, és ez okoz belső feszültséget.
Mik a belső feszültség jelei?
A belső feszültség jelei között találjuk:
- Állandó aggódás és túlgondolás.
- Nehézségek az elalvásban vagy álmatlan éjszakák.
- Fokozott ingerlékenység vagy rövid idegűség.
- Testi tünetek, mint a fejfájás, gyomorfájás vagy a szív ritmusának menése.
- Motiváció hiánya, kimerültség vagy a tevékenységek iránti érdeklődés elvesztése.
- Magányérzet vagy a társas kapcsolatok elkerülése
- Koncentrációs zavarok vagy a döntések elhalasztása.
- Fokozott evés vagy az étel iránti érdeklődés elvesztése.
- Fokozott alkohol- vagy kábítószer-fogyasztás a kellemetlen érzések elnyomására.
Mi okozza a belső vívódást?
A nyugtalanság forrása változó lehet. Sokszor a külső környezeti tényezők, mint a munkahelyi stressz, családi konfliktusok vagy pénzügyi nehézségek okozzák. De ugyanilyen gyakran saját belső érzéseink, mint az alacsony önértékelés, a nem megvalósult álmok vagy a magunkkal szembeni túl magas elvárások is kiválthatják.
Egy friss tanulmány szerint 10-ből 7-en több stressz éreznek, mint valaha.
A járványügyi intézkedések elszigeteltsége és hatása, a pénzügyi és munkahelyi bizonytalanság, valamint a társadalmi nyugtalanság érzése mind hozzáadott a túlterhelt és stresszes emberekhez.
Sajnos a stressz árthat az emberi testnek és elmének, mert aktiválja a test stresszreakcióját, ami negatívan befolyásolhatja a testi és mentális egészségét.
Amikor a szervezet stressz éri, stresszhormonokat szabadít fel, mint az adrenalin és a kortizol.
Ezek a hormonok segítenek felkészíteni a szervezetet a cselekvésre a pulzus, a vérnyomás és az energiaszint növelésével.
Míg ez a válasz bizonyos helyzetekben hasznos lehet, például amikor gyorsan kell reagálnunk egy fenyegetésre vagy kihívásra, a szervezetre is negatívan hathat, ha túl gyakran vagy túl sokáig aktiválódik.
Az elhúzódó vagy krónikus stressz számos fizikai és mentális egészségügyi problémához vezethet, többek között:
- Szívbetegség: A stressz hozzájárulhat a szívbetegségek kialakulásához a vérnyomás, a pulzus és a koleszterinszint növelésével.
- Immunrendszeri diszfunkció: A stressz legyengítheti az immunrendszert, így kevésbé képes legyőzni a fertőzéseket és a betegséget.
- Alvásproblémák: A stressz nehézséget okozhat az elalvással vagy az alvással, ami fáradtsághoz és csökkent éberséghez vezethet.
- Mentális egészségügyi problémák: A stressz növelheti a mentális egészségügyi problémák, mint például a szorongás és a depresszió kialakulásának kockázatát.
A stresszreakció a különböző agyi és testrészek, beleértve az amygdalát, a hipotalamuszt és a mellékvesét.
Az agy központi szerepet játszik a stressz kezelésében a stresszreakció aktiválása és különböző kognitív és érzelmi folyamatok koordinálása révén, amelyek segítenek megbirkózni a stresszel és fenntartani a homeosztázist.
A stressz hatékony kezelése a jó testi és mentális egészség megőrzése érdekében elengedhetetlen.

Mire lehet jó a PEACE tapaszunk?
Mind testi, mind lelki egészségünkre negatívan hat a tartós stressz, és közvetlenül vagy közvetetten súlyos megbetegedések forrása lehet.
A megemelkedett vérnyomás például különféle szív- és érrendszeri problémák kialakulásához vezethet, de hasonló módon hozzájárulhat alvás-, hormon- és anyagcserezavarok, emésztőrendszeri és neurológiai panaszok fellépéséhez, illetve mind férfiaknál, mind nőknél ronthatja a termékenységet és a szexuális életet.
Nőknél a krónikus stressz cikluszavarokat okozhat, felerősítheti a menstruációs panaszokat, illetve a változókori hormonváltozásokhoz társuló tüneteket is.
A lehetséges következmények között szerepelnek mentális zavarok is, beleértve a depressziót és szorongásos kórképeket.
Krónikus stresszhatásra figyelmeztethetnek az alábbi tünetek:
- feledékenység és koncentrációs zavarok
- fáradtság és alvászavarok
- ingerlékenység
- szexuális zavarok
- gyakori fejfájás, migrén és egyéb testi fájdalmak
- izommerevség, különösen az állkapocs és nyak izmai esetében
- gyakori emésztési panaszok, mint például hasmenés, székrekedés vagy hányinger
- alkohol- vagy drogfogyasztás
Jelenleg még nem nyitott meg a webáruház a fogyasztók számára, de regisztrálhatsz üzleti regisztrációval, így kedvezményesen juthatsz hozzá a Superpatch gyógyszermentes tapaszokhoz, illetve én is tudok segíteni a beszerzésükben.
Üzleti regisztráció: https://egeszsegesen.superpatch.com/